Menu

Zapiski Artura

jakiś czas temu przekroczyłem trzydziestkę mieszkam w mieście Łodzi jestem szczęśliwym mężem i ojcem obecnie próbuję szczęścia we własnym biznesie http: www.artnow.com.pl nienawidze chamstwa prostactwa obłudy fałszu i szpanu uwielbiam gotowac w kuchni czuje się jak ryba w wodzie co niestety odbija się na mojej wadze bloga w tej chwili prowadzę od przypadku do przypadku

Ziemniak inaczej.

artnow

Widziałem to na jakimś filmiku na FB, odtwarzałem z pamięci. 

Potrzebujemy: 

  • Duże ziemniaki, raczej kremowe jak kruche. 
  • Oliwa/Olej
  • Sól 
  • ewentualnie przyprawa do ziemniaków. 

Robimy to tak: 

Ziemniaki kroimy w drobne plasterki (2 - 3 mm) nie dokrawając do końca. Czyli ziemniaki od góry są jak zeszyt z kartkami spiętymi od dołu. Dobrym sposobem na takie cięcie jest wsadzenie ziemniaka między dwie np deseczki, czy na płasko położone drewniane łyżki, tak, żeby nóż trafiał na nie, nie docinając ziemniaka do końca. 

Tak przygotowane ziemniaki solimy dosyć obficie, smarujemy olejem lub oliwą. Należy zadbać żeby tłuszcz dostał się pomiędzy płątki zieniaka. Na koniec possypujemy przyprawą do ziemniaków (lub inną lubianą przez nas, albo wcale). 

Tak przygotowane ziemniaki wsadzamy do piekarnika nagrzanego do 180 stopni. Można użyć termoobiegu. Nie powiem ile czasu się pieką, bo to zależy od Waszego sprzętu, wielkości i odmiany ziemniaków. Moje się piekły około godziny. 

Podawać można jako dodatek do czegoś, lub samodzielnie z kefirem i masełkiem czosnkowym. 

Efekt wygląda tak.

Ziemniak InaczejZiemniak Inaczej

© Zapiski Artura
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci