Menu

Zapiski Artura

jakiś czas temu przekroczyłem trzydziestkę mieszkam w mieście Łodzi jestem szczęśliwym mężem i ojcem obecnie próbuję szczęścia we własnym biznesie http: www.artnow.com.pl nienawidze chamstwa prostactwa obłudy fałszu i szpanu uwielbiam gotowac w kuchni czuje się jak ryba w wodzie co niestety odbija się na mojej wadze bloga w tej chwili prowadzę od przypadku do przypadku

Hotspot Osobisty na iPad nie działa? Jest proste rozwiązanie.

artnow

RozwiązanieJakiś czas temu mój iPad zaktualizował sobie, za moją zgodą, wersję oprogramowania do iOS 10. Wszystko by było OK, gdyby nie to, że przy tej okazji straciłem możliwość uruchomienia Hotspota osobistego. Było to dla mnie szczególnie uciążliwe, bo często z tego korzystałem jako źródła internetu mobilnego. Niestety za żadne skarby nie dało rady uruchomić. Objawy wyglądały jak na obrazkach poniżej. Strasznie było to irytujące. 

 

.

IPAD_01  

Kliknięcie w "Skonfiguruj..." skutkowało pokazaniem się takiego okienka:

IPAD_02  

Po kliknięciu w Idź do Witryny, pokazywała się taka strona:

IPAD_03  

 

Niestety kontakt z infolinią T-Mobile, nie przyniósł żadnych skutków. Dostałem informację, że po ich stronie wszystko jest prawidłowo skonfigurowane, a błąd musi występować po stronie sprzętu. Próbowałem poszukiwać sposobów na rozwiązanie. Bezskutecznie. Liczyłem, że może któryś z kolejnych updatów coś poprawi. Niestety nic to nie zmieniło. W pewnym momencie zarzuciłem walkę, aż do dzisiaj. Postanowiłem znów poszukać rozwiązania. tym razem poszukiwania zakończyły się sukcesem. Rozwiązanie jest proste. Niestety przypomina sięganie lewą ręką za prawe ucho, pod kolanem, ale przynajmniej działa. 

Na zakładce Dane Sieci Kom. klikamy w Opcje Danych Kom. 

IPAD_07a  

Po kliknięciu przestawiamy przełącznik LTE. 

IPAD_08  

W pozycję wyłączone:

IPAD_09  

Po tym zabiegu wystarczy wejść w inną zakładkę (np Bluetooth) i po wejściu z powrotem w Dane sieci kom. 

Opcje Hotspota będą już aktywne.

IPAD_04  

IPAD_05  

Po podłączeniu się jakiegoś urządzenia do Hotspota, można z powrotem włączyć LTE

Niestety wygląda na to, że operację tą trzeba przeprowadzić za każdym razem kiedy chcemy włączyć Hotspot osobisty.

© Zapiski Artura
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci